jeanetelife

CO KUPIĆ DLA DZIECKA W WIEKU 0-2 LATA?

Prezentownik dla dzieci 2-5 lat cieszył się dużym zainteresowaniem. Natomiast pojawiło się dużo pytań i próśb, co z młodszymi dziećmi, co polecam dla nich. Dlatego też ponownie zebrałam Wasze odpowiedzi, wszystkie skrupulatnie prześledziłam i wracam do Was z prezentownikiem dla dzieci 0-2 lata. Odpowiedzi było bardzo dużo, natomiast wiele się powielało, wybrałam tylko te produkty, które polecaliście najczęściej. Do świąt została jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że zdążycie się zainspirować i wybrać coś z listy, którą z Waszą pomocą sporządziłam 🙂

1.Zdecydowanie najczęściej polecany przez Was okazał się Odkrywczy Domek Dumel. Nie spodziewałam się, że tak uwielbiają go Wasze maluszki, a więc warto rozważyć tę propozycję.

2. Druga najczęściej polecana rzecz, to oczywiście króliczek Alilo. Dla maluszków warto zwrócić uwagę na tę wersję króliczka grzechotkę.

3. Basen z kulkami. Takiej przyjemności nie odmówi sobie żaden maluch 🙂

4. Sensoryczne klocki. Różnorodne faktury rozwijają zmysły dziecka.

5. Jeździk.

6. Sortery. Wszelkiego rodzaju, niezastąpione w rozwoju motoryki małej!

7. Drewniane lub materiałowe produkty kuchenne, owoce, warzywa. Pozwolą dziecko na przygotowywanie potraw oraz zaznajomienie z tymi produktami.

8. Klocki Mega Blocks. Idealne na jedne z pierwszych klocków dziecka, duże elementy ułatwiają dopasowywanie i budowanie.

9. Szczeniaczek Uczniaczek. Myślę, że każdy maluch na pewno choć raz bawił się tą zabawką. W łatwy i przyjemny spsób nauczy maluszka podstawowych części ciała.

10. Turlaczek Rovee. Turlająca się w różne strony zabawka wydająca różne zabawne dźwięki. Zachęci dziecko do przemieszczania się.

 

11.Tablica manipulacyjna. To fantastyczny, rozwojowy produkt dla dziecka. W ostatnim czasie są coraz bardziej popularne. W niewymuszony sposób pobudzają wyobraźnie i ciekawość. Można zdecydować się na gotową opcję lub samemu zmajstrować taką tablicę zgodnie z upodobaniami dziecka lub zawierając na niej to, co chcemy aby dziecko rozwijało.

12. Miś szumiś. Wspierają zasypianie i dobry sen maluszka na każdym etapie rozwoju.

13. Pucio. Polecamy zarówno książeczki, jak i puzzle. Wszystkie dzieci uwielbiają Pucia 🙂

14. Zestaw lekarski. Pomoże oswoić dziecko z wizytą u lekarza oraz nauczy wcielania w różne role.

15. Interaktywne/ruchome książeczki. Tego nigdy za wiele, przydadzą się zawsze i super sprawdzą się także w podróży.

16. Tipi/namiot. Super sprawdzi się jako baza lub przytulne miejsce do odpoczynku i relaksu.

17. Drewniane zabawki Little Dutch. Ponadczasowe i uniwersalne, wiele opcji do wyboru.

18. Hulajnoga Scoot&Ride. To hulajnoga 2w1, która rośnie razem z dzieckiem.

19. Pchacz. Ułatwi chodzenie, ale także można zapakować do niego wszystkie ulubione zabawki.

20. Rowerek biegowy. Bardzo pomocna rzecz w rozwoju koordynacyjnych zdolności motorycznych dziecka.

Czy znacie i lubicie któryś z wymienionych produktów? Dajcie znać czy jest jeszcze jakaś ważna rzecz, która powinna znaleźć się na tej liście? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.