NASZ WYMARZONY DOM. Q&A.

6 listopada 2020

Dom był naszym największym marzeniem, ale też się okazał najtrudniejszym wyzwaniem. Entuzjazm i radość podczas kupna zmieniały się załamaniem i rozczarowaniem w trakcie wykańczania. Od początku wiedziałam, że nie będzie łatwo, ale nie wyobrażałam sobie, ile to będzie kosztować nam nerwów! Teraz kiedy jesteśmy na etapie remontu, postanowiłam podsumować pół roku pracy i odpowiedzieć na Wasze pytania. Być może moje doświadczenia będą dla Was pomocne.

Początek wszystkiego

Nasza przygoda z domem zaczęła się dość dawno, czyli ponad rok temu. W zeszłym roku już mieliśmy prawie kupiony inny dom, ale po wizycie ekipy remontowej przed wyceną zrezygnowaliśmy. Okazało się, że w „pokoju Sary” przy balkonie wszedł grzyb, a był to nowy dom! Deweloper nie miał nawet w planach naprawy izolacji balkonu, odpowiedział tylko: „W Piasecznie też tak budują”. Zanim kupicie dom, zainwestujcie w kogoś, kto Wam wszystko sprawdzi, najlepiej żeby to był inspektor budowlany.

W kwietniu tego roku kupiliśmy pod Warszawą dom od dewelopera w stanie surowym zamkniętym. Wszystkie formalności przypadły na okres lockdownu, dlatego trwały one długo. Urzędy były zamknięte, a dokumenty przechodziły kwarantannę. Dlatego jeżeli się decydujecie na kupno domu w dzisiejszych czasach, polecam uzbroić się w cierpliwość.

Bardzo dużo pytań dostaję o budżet. Moja odpowiedź jest prosta: pamiętajcie, że słowo budżet przy budowie domu nie istnieje 🙂

Projekt i wykończenie

Projekt naszego domu jest najczęstszym pytaniem w moich wiadomościach. Jest to projekt indywidualny wybrany przez dewelopera lokalnego. Nie wykonuje on prywatnych zleceń i nie mogę się dzielić projektem, ale całe wnętrza można zobaczyć na wyróżnionych relacjach na Insta.

Z kolei mogę się podzielić projektami wnętrz. Wszystkie wizualizacje znajdziecie na blogu w kategorii „Nasz wymarzony dom”. Ilona Wysocka urzeczywistniła wszystkie nasze pomysły i stworzyła niesamowite projekty salonu, kuchni, pokoju Sary, sypialni i łazienek.

Jeżeli chodzi o bardziej konkretne parametry domu, to opowiem o nich krótko w punktach 🙂

 1. Metraż. Dom ma 180 m2.
 2. Elewacja. Początkowo na elewacji były deski, ale zrezygnowałyśmy z nich, bo nie lubimy drewna. Obecnie mamy gładką elewację wykończoną tynkiem.
 3. Okna. Były one wstawiane przez dewelopera. Nie mieliśmy wpływu na ich wybór, więc nie polecę Wam.
 4. Podłoga. Na górze planujemy ułożyć parkiet, natomiast na całej powierzchni dołu będzie posadzka poliuretanowa. Pamiętajcie, że przy tego typu podłogach najważniejszy jest Wykonawca. Koszty również zależą od Fachowca.
 5. Ogrzewanie i klimatyzacja. Jako rodzaj ogrzewania wybraliśmy pompę ciepła. Dlatego nie wiemy, czy będziemy montować klimatyzację, bo pompa ciepła ma opcję chłodzenia latem. Zobaczymy, czy to wystarczy.
 6. Rekuperacja. Nie zdecydowaliśmy na rekuperację ze względu na kubaturę domu.

Często takie typowe „techniczne” kwestie pokazuje u siebie na Stories, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do oglądania. Już niedługo opowiem Wam o ogrodzeniu!

Święta w nowym domu?

Obecnie jesteśmy na etapie remontu. Jeżeli śledzicie moje Insta Stories, wiecie, jakie mieliśmy przygody. Po umówieniu się z ekipą następnego dnia nikt już nie odbierał telefonu! Po kilku tygodniach zmagań podpisaliśmy umowę z firmą budowlaną. Mam nadzieję, że już nas nie zawiodą!

Możecie myśleć, że jestem zbyt optymistyczna, ale planujemy się wprowadzić przed świętami. Ścigamy się z czasem i robimy wszystko, żeby tak się stało. Jednak mówiąc szczerze, nie wierzę, że już wkrótce ta historia się skończy i zacznie się zupełnie nowa… w domu marzeń.

19 komentarzy

 • Reply Ula 12 listopada 2020 at 17:12

  https://archetyp.pl/projekt/lifi/ – to jest nasz projekt domu do którego przymierzamy się od ostatnich miesiecy. Trafiłam na bloga przeglądając budowy domów na insta – no i podobieństwo jest olbrzymie, zwłaszcza że zdecydowaliśmy się zrezygnować z garażu. Pięnie to u Was wygląda, nie mogę się doczekać naszego wymarzonego domu.

  • Reply jeanetelife 5 stycznia 2021 at 12:26

   Rzeczywiście bardzo podobny projekt! Dziękuję i życzę powodzenia w budowie 🙂

  • Reply Monika 18 października 2021 at 20:40

   Mogłabym prosić o link to żaluzji;)czy są one montowane na oknach bezpośrednio?drewniane czy PCv

   • Reply jeanetelife 20 października 2021 at 15:42

    Żaluzje są z Leroy Merlin, zwykłe najtańsze 🙂

 • Reply Milena 14 listopada 2020 at 10:29

  Piękne zdjęcia ❤️ bardzo przydatny wpis ❤️ trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę do Waszego nowego wymarzonego Domu Marzeń! ❤️

  • Reply jeanetelife 5 stycznia 2021 at 12:23

   Dziękuję!

 • Reply Basia 22 listopada 2020 at 21:24

  Pięknie ! Bardzo dobrze, że nie zdecydowaliście się na rekuperację. To ma sens tylko w domu pasywnym

 • Reply Justyna 13 grudnia 2020 at 19:10

  Cudowny domek. Dom to moje marzenie. Wciąż czekam…

  • Reply jeanetelife 5 stycznia 2021 at 12:21

   Dziękuję! Też długo na to czekaliśmy… Powodzenia!

 • Reply Kasia 14 grudnia 2020 at 16:36

  Inspirowana wasza podloga w poprzednim mieszkaniu zrobilam taka ale niestety trafilam na dramatyczna ekipe i po roku lakier odchodzi a sluch o nich zaginal….

  • Reply Kasia 14 grudnia 2020 at 16:36

   Mozecie polecic wasza ekipe?

   • Reply jeanetelife 5 stycznia 2021 at 12:19

    Damko Posadzki na FB.

 • Reply Beata 9 stycznia 2021 at 20:23

  Czy można wiedzieć jaki to developer ? Rozglądamy się za czymś podobnym dziękuje !

 • Reply J U L I A 29 stycznia 2021 at 13:05

  Czy z panią Iloną kontaktowała się pani poprzez instagram, czy ma swoją stronę?

 • Reply JULIA 29 stycznia 2021 at 13:07

  Czy z panią Iloną kontaktowała się pani poprzez instagram, czy ma swoją stronę?

  • Reply jeanetelife 30 stycznia 2021 at 16:13

   Instagram ☺️

   • Reply JULIA 31 stycznia 2021 at 20:01

    Dziękuję za odpowiedź 😊

 • Reply Iwona 18 lutego 2021 at 15:17

  Ile m ma ogrod? I czy moze Pani podac namiary ba developera?:) szuksmy domu juz wybudowanego:)

  • Reply jeanetelife 18 lutego 2021 at 16:12

   Działka ma 1000 m2. Jest to deweloper lokalny, nie wykonuje prywatnych zleceń, więc nie polecę 🙂

  Leave a Reply