Słoneczny balkon

1 kwietnia 2017

Zawsze marzyłam o przytulnym, zielonym balkonie, na który będzie miło wyjść i napić się kawy w słoneczny poranek. Ponieważ wiosna zagościła na dobre, nadszedł czas, aby zakasać rękawy i zabrać się za realizację mojego pomysłu na balkon. A efekty dzisiejszej pracy zobaczycie poniżej. W mieszkaniu mamy duże okna i balkon stanowi integralną część mieszkania, dlatego chciałam, żeby stylem nawiązywał do naszego wnętrza. Projekt jest jeszcze w budowie i z całą pewnością brakuje tu mojej wymarzonej zieleni, ale wszystko w swoim czasie 😊 Podzielę się z Wami stanem „remontu” na dzień dzisiejszy.

Sofa, którą widzicie na zdjęciu jest z Ikea seria Applaro, poduszki do tych kombinacji sof były dedykowane w innych kolorach, natomiast nam zależało na białym kolorze, więc wybraliśmy od innego zestawu, ale pasują idealnie.

Balkon znajduje się przy często uczęszczanym chodniku, dlatego zdecydowałam się na zasłonę, która da nam odrobinę prywatności. Zasłona świetnie ochroni nas przed nadmiernym promieniowaniem, deszczem, ale również przed wiatrem. Jest ona uszyta z hydrofobowej tkaniny, dlatego mam nadzieje, że będzie doskonale spełniała swoją rolę. Zasłony z takiego materiału są ciężkie do zdobycia stacjonarnie w sklepach, a podobno potrzeba matką wynalazku, więc wymyśliłam, że przerobię ją z baldachimu, który dostaniecie w Ikea. Link do produktu poniżej.

Moje dwie roślinki, które jako pierwsze zagościły na balkonie przedstawiam poniżej:

Tuja Woterfield, która uwielbia słoneczne ekspozycje, jest cały rok zielona, mrozoodporna, niewymagająca i rośnie w kształcie kuli. Chyba nie muszę dodawać, dlaczego ją wybrałam? Przedostatnia cecha przemówiła do mnie w 100% 😉

Bluszcz Hedera Helix to wiecznie zielona roślina, która uwielbia zapuszczać swoje długie korzenie na balkonach tarasach. Mam plan chronić ją przed bezpośrednim słońcem, tak aby pięknie się rozłożyła na ścianie za kanapą.

Muszę napisać kilka słów o stoliku, który zachwyca swoją funkcjonalnością, ponieważ ma zdejmowany blat, który służy nam jako taca. Możemy ułożyć całe śniadanie w kuchni i wygodnie przenieść na balkon.

Balkon nocą wygląda magicznie, a zdjęcia nie oddają panującego tam klimatu. To trzeba zobaczyć 😉 Zapraszam na herbatkę! Dobrej nocy, a ja uciekam cieszyć się chwilą 🌙

Sofa IKEA APPLARO

Poduszki IKEA KUNGSO

Zasłona IKEA BALDACHIM

Stolik z tacą IKEA

Lampiony HOME AND YOU

 

 

13 komentarzy

 • Reply jbanaszewska 30 listopada -0001 at 00:00

  Cudnie tam macie! Zazdroszczę balkonu, mieszkając na poddaszu niestety go nie mamy 😟

 • Reply Ania_Lubkowska 30 listopada -0001 at 00:00

  Pięknie! <3

 • Reply xpositiv 30 listopada -0001 at 00:00

  Jak Pieknie !❤❤❤

 • Reply thebloonde 30 listopada -0001 at 00:00

  O jaaa! Jestem pod wrażeniem! ❤❤❤

 • Reply Odcienieczerni 30 listopada -0001 at 00:00

  CZAD!

 • Reply joannawalkow 30 listopada -0001 at 00:00

  Idealny.. 😍😍

 • Reply powieMama 30 listopada -0001 at 00:00

  Pięknie !! Ja też muszę się zabrać za balkon, zainspirowałaś mnie 😉

 • Reply vvictoria_x 30 listopada -0001 at 00:00

  Ale pięknie ! 💕

 • Reply Asia 30 listopada -0001 at 00:00

  Balkon świetny 😊 Kolejny raz dzięki za inspirację! Komplet mebli już do nas jedzie 😊

 • Reply jcedin 30 listopada -0001 at 00:00

  Nice 😃

 • Reply Balkonowa maniaczka 30 listopada -0001 at 00:00

  Cudowny balkon. Spędzałabym na nim całe dnie. Jedynie czego mogłoby być więcej to kwiatów, które kocham, ale generalnie zrobił na mnie kolosalne wrażenie 😊

 • Reply Marta 30 listopada -0001 at 00:00

  Przepiękny balkon. Niestety tego modelu lampionów już nie ma. A taca chromowana na stoliku to też Ikea ?

 • Reply jeanetelife 30 listopada -0001 at 00:00

  Tak to Ikea, ale kupiona jakiś czas temu 😊

 • Leave a Reply